Esilehele Õpilaste edulood TUNNIPLAAN Osaleja info Kontakt
 
 
est |  eng |  rus | 

Kellele ka kuidas?

Millises vanuses lastele on Loovustuba mõeldud?
Loovustuba on mõeldud lastele alates 6. elukuust kuid meil on olnud ka nooremaid huvilisi. Vanuse ülempiiri meil ei ole seda enam, et tegemist on kogupere tegevusega. Vahest on meil usinad maalijad hoopis emmed issid või vanaemad ;-)

Pirita VAKis teisipäeviti kell 17.00 tootab ohtune  rühm suurematele lastele 4-6 aastasetle.

Kas erinevas vanuses lapsed peab registreerima eraldi vanuserühmadesse?
Loovustoas ei ole erinevaid vanuserühmasid kuna nooremate ja vanemate laste koostegutsemine annab väiksematele võimaluse suurematelt õppida ja uskuge nad kasutavad seda võimalust vägagi usinalt. Lisaks sellele on tegemist kogupere tegevusega st et ka isa ja/või ema on kogu aeg juures.

Kuidas valida lapsele sobiv rühm?
Esmalt lähtuge teie elukohast ja lapse uneajast. Leidke lähim Beebide Loovustoa rühm ning valige sobiv kellaaeg. Kui lapse uneaeg muutub, siis saate vahetada rühma.

Millised riided peavad lapsel olema?
Soovitav on, et lapsel oleksid vahetusriided. Viimased peaksid olema sellised mida pole kahju määrida. Hea kui lapsel on pikavarrukaga särk ja pikad püksid ning sokid. LApsed töötavad tihti jalgadega, siis on hea kui saate sokid ära võtta. Sukkpükstega on pisut tülikas.

Millised riided peavad lapsevanemal olema?
Lapsevanemal tuleb arvetsada meie loova ja värvise keskkonnaga. KAtke enda riided põlle või suurema T-särgiga.

 

Kas minu lapsele sobivad Loovustoa Loovustunnid?

 

Beebide Loovustoa loovustundides töötavad lapsed(vanuses 6 kuud kuni 7 aastat) alates 2002.
aastast.
Meie õpetajad on Christina Lään, Nataly Vest jaTagli Pitsi. Loovustoa rühmad töötavad Kaja keskuses Kultuuriköögis, Nõmme Huvikoolis,    Pirita Vaba AjaKeskuses, Ülemistel Prana Perekeskuses. (Teistes kohtades toimuvad analoogilised tunnid ei ole seotud Loovustoa brändiga, õppekava ega ka metoodikaga).

Alates 2009 tegutseb Loovustuba Erahuvikoolina (HM käskkiri nr 897, õppekava Loovustuba (kood 85732).

Loovustoa loovustundides saavad osaleda kõik lapsed, kelle vanemad seda lubavad.

Meie rõõmsad lapsed on erinevad ning nende töö värvide, vee japaberiga on samuti väga erinev. Mõni laps soovib töötada pintsliga ja teine naudib näpumaali,käemaali ja jalamaali. Lapsed on erinevad, kuid kõik lapsed on sündides loovad ja avatud inimesed. Neil on erinevad eelistused ja tingimused tegutsemiseks. Loovustundides töötavad lapsed selleks, et arendada käelist tegevust,mille tulemusel toetame kõne arengut, kehali liikumist, koordinatsiooni ja palju muid lapsele vajalikke oskusi. Loovustundides ei tööta mitte tulevased kunstnikud, vaid rõõmsad ja tragid maailmakodanikud. Kunagi võib-olla hakkab keegi neist kunstnikuks, aga see ei ole eesmärk. Seega oluline on laste arendamine läbi käelise tegevuse.

Kuidas avastada lapse andeid loovustundides? Justnimelt loovustundides. Sest esimesed tunnid kuluvad teil harjutamise peale. Alles siis, kui ruum, õpetaja ja teised lapsed on tuttavad ning teie laps tunneb end keskkonnas turvaliselt,hakkab ta pöörama tähelepanu vahenditele jaasjadele mida tunnis kasutatakse. Varuge kannatust ja jälgige oma last. Millises asendis teie lapsele meeldib töötada - istudes, lamades võiliikudes? Kas teie laps soovib kasutada pintslit (ärge sundige seda talle kohe peale)?Kas teie lapsele meeldib töötada suurelühispaberil või teha individuaalseid töid? Kasteie lapsele meeldib maalida, joonistada võivoolida? Loovustoas on igal nädalal uus teema jatöövahendid. Külastades mitut erinevat tundi,saate te leida oma lapsele meeldivamad jasobivamad teemad ja ained. Tundides kasutataksepudru- ja guaššvärve, vedelaid ja kleepuvaidaineid, tainast ja savi, jahu ja kruupe ningpalju-palju teisi erinevaid materjale. Teie laps ei pea katsuma igat ainet-materjali tunnis. Tähtis on, et ta saaks nautida tegevust ja sooritada endale meeldivaid ülesandeid. Õpetaja ehitab loovustunnid üles arvestades erinevate laste iseärasusi: tunnis on põhitöö ja mitu lisatööd, rütmilaulukesed ja pillid. See annab võimaluse leida igas tunnismidagi meelepärast ja sobivat teie lapsele.

Loovustoa iseärasused: Me töötame segarühmades (mis tähendab, et tunnis o­nerievas eas  lapsed  koose mmede-isside, õdede-vendadega) ning arvestame  lapse individuaalset taset ja ealisi iseärasusi. Igale lapsele jäetakse aega "omalajal" ja "omal viisil" ülesande lahendamiseni jõuda.Miks me töötame segarühmades, kui enim levinudo­n kindlad vanuserühmad? Esiteks o­n Loovustuba perekeskne. Tundi saavad tulla beebid lapsevanemasaatel koos vanema õe või vennaga (ka vanaema,vanaisa, hoidja või sõbraga). Teiseks, õpib lapssegarühmas rohkem jäljendades ja matkidesvanemaid lapsi (näiteks, näeb veel paigal istuvtita roomavat kaaslast, kes ringi liikudes ühtevõi teist korda saadab. Ei jää palju aega oodataja ahvatlev liikumisviis o­n juba selge. Või saabvanemate laste seltsis jälgida pintsli-pliiatsihoidmist. Emme ja sõber lõikavad kääridega justnii ja mitte teisiti. Teengi mina nii...).

Soovitusi lapsevanemale:
Lapse areng on pidev protsess. Käeline tegevus on osa sellest protsessist ning sellega saabalustada sünnist alates. Katsuge, silitage last,paitage tema käsi ja jalgu, vaadake talle silmaja kõnelege.
Esimesteks töövahenditeks on lapsevanema käed. Alguses tunneb beebi teie soojust, lõhna ja maitset. Paarikuusele lapselesaate pakkuda päris värve ja pliiatseid. Beebi tunnetab nende olemust, tajub lõhna ja katsetab.Lapse liigutused on veel juhuslikud ja koordineerimatud ning pilk ei jõua käteliigutustega kaasa minna. Kuid esimene kogemus onsaadud. Maailm on ühe eseme, tunde, kogemuse võrra avaram.Pooleaastaselt saab beebi maalida ja joonistada,voolida ja meisterdada. Kas ta mõistab omategevuse põhjuse ja tagajärje seost? Selleks pole veel vajadust. Lapse tegevuse eesmärgiks on protsess. Meie keskendume tegevusele ja selle sisule.

Esimene suvi on aeg, mil laps saab lähemalttutvuda vee ja liivaga. Varustage laps ämbri, reha, labida japaari vormikesega. Neid saab asendada lusikas,puupulk, topsik ja kauss. Katsetage koos lapsega:kuiv ja soe liiv, märg ja külm liiv, voolav vesi,seisev vesi. Kaevake auke, tõstke liiva ühestanumast teise, täitke ämber liivaga ja keerakeümber. Liiv ja vesi on väga olulised lapse kõnearengus. Igasugune loov tegevus loob tingimusedlapse kõne, kuulmise, koordinatsiooni aga kakõndimise ja isegi arvutamise ja kirjutamise arenguks.

Mängige koos lapsega ja lapse kõrval. Olge tema läheduses ja mängige samasuguste asjadega.Kuid alati piirduge oma liivalossi ja paberiga, mitte ärge võtke lapselt ära rõõmu luua midagi ainult tema oma!!!Laps ei pea olema täiskasvanulikult täiuslikarhitekt. Teie lossid on erinevad ja see on tähtis.

 

Sisukaart |  Osaleja info  Kellele ja kuidas? 
Loovustuba.ee | info @ loovustuba.ee